Ginekomastia


Zmniejszanie piersi to temat rzadko kojarzony z mężczyznami, jednak ginekomastia (dosł. Kobieca pierś) to dotkliwość z powodu  której cierpi bardzo wielu mężczyzn. Choć niektóre leki i stany chorobowe mogą przyczynić się do nadmiernego rozrostu męskich piersi w większości przypadków przyczyny pozostają nieznane.

Niektóre czynniki, styl życia mogą przyczynić się do ginekomastii. Mężczyźni z nadwagą  powinni najpierw próbować rozwiązać problem poprzez utratę masy ciała, ćwiczenia, aktywność fizyczną. Otyli ludzie nie będą dobrymi kandydatami .Także nadużywający alkoholu i używający sterydów anabolicznych powinni zaprzestać przyjmowania substancji które mogą być przyczyną ginekomastii. W takich przypadkach najlepiej sprawdzić czy ?obfitość? nie usunie się samoistnie.

ginekomastia

Operacja zmniejszenia piersi  to rozwiązanie dla mężczyzn, którzy czują się skrępowani swoim wyglądem. Lekarz usuwa nadmiar tłuszczu i/lub tkanki gruczołowej z piersi oraz jeśli to konieczne nadmiar skóry. Rezultatem jest bardziej płaska , twarda klatka piersiowa zgodna z męską sylwetką. Oczywiście,  w każdym przypadku leczenie i ostateczne wyniki są bardzo zindywidualizowane.

Chirurgiczne zmniejszenie piersi można przeprowadzić u mężczyzn w każdym wieku ( w dobrym stanie fizycznym i emocjonalnym). Każda operacja plastyczna posiada elementy ryzyka i niepewności. Powikłania mogą obejmować zakażenia, uszkodzenia skóry, nadmierną utratę płynów, niepożądane reakcje na znieczulenie. Ryzyko minimalizuje korzystanie z usług certyfikowanego chirurga plastycznego.

Zmniejszenie piersi tanio

Korekcja ginekomastii  może znacznie poprawić Twój wygląd i zwiększyć pewność siebie ale indywidualne wyniki mogą być bardzo różne. Zanim poddasz się takiej operacji powinieneś szczerze omówić swoje oczekiwania z lekarzem. Różnica po operacji jest znaczna, a jeśli masz realistyczne oczekiwania będziesz bardzo zadowolony z poprawy sylwetki.

Jedną z klinik oferujących te zabiegi jest klinika Anny Olender, poniżej macie odnośniki do zabiegów, gdzie znajdziecie więcej informacji: